Aktualny czas: 08-18-2018, 08:38 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawa śmieciowa
06-01-2013, 10:06 PM
Ustawa śmieciowa
Chodzi o ustawę "śmieciową", która będzie obowiązywać od 1 lipca. Mam takie pytanie nie produkuje dużo śmieci bo większość rzeczy kupuje na targu, które nie są opakowane w torby i opakowania na przykład warzywa, mięso, wędliny. Resztki przeznaczam na kompost do produkcji gazu. Śmieci nie ma.

Posiadam oczywiście odpady nadające się do recyclingu takie jak plastikowe butelki, opony i rzeczy codziennego użytku ale taki typ odpadów nadaje się do recyclingu i ten surowiec jest drogi na przykład w Holandii kaucja za butelkę plastikową to 0,50 euro czyli 2 złote!

Dlaczego w takim razie nowa ustawa zmusza mnie do płacenia ogromnych sum za przymusowe usuwanie "śmieci" podczas gdy to państwo powinno mi płacić duże pieniądze za odpady do recyclingu? Przecież 100 butelek po koli to 200 złotych, 100 puszek aluminiowych po piwie to kolejne kilka złotych i tak można wymieniać. Kto mi za to zapłaci i dlaczego na podstawie ustawy mam ponosić takie straty?

Czy to jest kolejny przekręt? Co z prawem wyboru, co z wolnym rynkiem, dlaczego ktoś podlicza moje śmieci na podstawie ilości mieszkańców, ilości zużytej wody czy powierzchni mieszkania jak się to ma do ilości śmieci? Czy to jest zgodne z konstytucją, z ustawą antymonopolową i zdrowym rozsądkiem? Coś czuje, że ktoś chce mnie "zrobić" na kasę i rozbudować administrację. Czy odpowiedzialność zbiorowa zastosowana tutaj jest legalna bo o ile wiem odpowiedzialność zbiorowa jest przestępstwem i jest penalizowana którąś z konwencji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości