Aktualny czas: 12-03-2021, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samochód i komornik
05-30-2013,
Samochód i komornik
Moi drodzy mam do was pytanie.
Ponieważ pewien Pan pozyczył ode mnie pieniądze jakiś czas temu i nie zwrócił, złozylam wniosek o nakaz zapłaty. Nakaz uzyskalam. Wynajęłam komornika. Niestety Pan ów nie pracuje (a z tgeo co wiem to na czarno ), nie ma zadnego majątku i "kapie" mi po 200-300 zł miesięcznie.
Dowiedziałam się od jego sąsiadów ze jakiś czas temu kupil samochód i to dosc wysokiej klasy . Natomiast samochód ten jest wciąz nie zarejestrowany na niego , bo wciąz jezdzi na rej.z okresu zakupu auta.

Teraz pytanie;
1. Jeśli osoba X kupuje samochód i opłaca podatek w US, to komornik nie dostaje zadnej informacji o tym ze dłużnik nabył samochód?
2. Czy taki samochód mozna zając jesli on jest wlasnościa tego Pana, ale wciąz zarejestrowany na poprzednich włascicieli ?

Dziwi mnie trochę to, że komornik nic o tym nie wie. Bylam przekonana ze komornik dostaje informacje z US jesli ktoś zgloszony jao dłuznik nabył coś wartościowego i odprowadził od tego podatek.

Czy komornik dowiedziałby się o ty fakcie dopiero wtedy kiedy ten Pan ten samochod na siebie zarejestruje?

Jesli źle zamieściłam, proszę przenieść.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości