Aktualny czas: 04-11-2021, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupno zadłużonego mieszkania
05-30-2013,
Kupno zadłużonego mieszkania
Dzień dobry,
mój problem polega na tym,że chcę kupić zadłużone mieszkanie.
Mieszkanie jest własnościowe z założoną księgą wieczystą a dług w kwocie o.k 60.000 jest we wspólnocie za niezapłacony czynsz,wodę wywóz nieczystości itp.
Dodatkowo w księdze wieczystej jest czterech właścicieli.Sprzedający posiada prawomocny wyrok,że może tą nieruchomość sprzedać.
Razem ze sprzedającym umówiliśmy się,że dług we wspólnocie spłacam w chwili podpisania aktu notarialnego a pozostałą kwotę daję przy notariuszu.
Dowiedziałem się we wspólnocie,że ich prawnik chcę założyć w księdze zakaz zbycia mieszkania przez ten dług. Powiedziano mi,że przy akcie będzie pracownik administracji i wspólnota zobowiąże się,że z chwilą zaksięgowania pieniędzy wpis zostanie anulowany.
Podejrzewam również inne zadłużenia,ponieważ zostały zdjęte liczniki gazu i prądu.
Moje pytanie brzmi jak sprawdzić inne zadłużenia oraz jakie dokładnie dokumenty powinien dostarczyć sprzedający do notariusza abym mógł ze spokojem nabyć to mieszkanie ?
Dodatkowo czy z chwilą zakupu inne długi przechodzą na mnie ?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź,ponieważ mamy już umówionego notariusza.
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-30-2013,
RE: Kupno zadłużonego mieszkania
Proszę się bezwzględnie porozumieć z prawnikiem, który pomoże Pani przeprowadzić bezpiecznie taka transakcję. W Pani pytaniu brakuje szeregu informacji aby można było odpowiedzialnie wydać opinię. W każdym razie bezwzględnie musi Pani zażądać przedstawienia zaświadczenia o braku zobowiązań podatkowych (urząd skarbowy i gmina). W akcie powinno zostać złożone oświadczenie, że nie ma roszczeń osób trzecich. Wspólnota powinna wydać promesę z której powinno wynikać że dług wynosi X złotych i po wpływie tej kwoty nie będzie sobie rościć żadnych pretensji. Umowy z dostawcami mediów są najczęściej przypisane do lokatora a nie do lokalu więc zadłużenie z tego powodu, nie powinno być problemem ale w praktyce spotkałem się z sytuacją, że dostawca mediów odmówił przyłączenia ze względu na stare długi poprzedniego lokatora i nic im nie można było zrobić.
Proszę się zastosować do mojej pierwszej rady - nie jestem prawnikiem więc się nie reklamuję, a zakup mieszkania to nie jest 5 zł, można sporo stracić w kupić sobie całe mnóstwo kłopotów.
Jeszcze jedno - wręczenie pieniędzy przy notariuszu to żadne zabezpieczenie!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości