Aktualny czas: 12-05-2021, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zajęcie pensji przez komornika
05-30-2013,
Zajęcie pensji przez komornika
WITAM
Proszę o pomoc w uzyskaniu informacji dot.następującej sytuacji:
Mąż bez mojej zgody wziął pożyczkę. Pieniądze dał matce na spłatę długów,a matka obiecała spłacać ją regularnie.
13-05-2013r podczas wizyty w banku( innym niż ten,w którym była wzięta pożyczka)dowiedzieliśmy się o zajęciu konta przez komornika
14-05-2013r podczas rozmowy z komornikiem dowiedziałam się,że dokumenty były przesłane na nasz adres w marcu i odebrane przez osobę o tym samym nazwisku.(Krotko mówiąc znajomy listonosz oddał korespondencje od komornika teściowej,która ja przywłaszczyła i nikogo nie poinformowała)
Komornik wszedł na również na pensje męża zabierając mu 300zł z jego 1600zł brutto.Ja jestem rencistka.mąż dokłada do mojego utrzymania i utrzymuje 2.5 roczna córkę. Przez komornika zabrakło nam środków do życia.
Czy w takiej sytuacji można ograniczyć tą kwotę?
Znalazłam informacje,że przy tak niskich zarobkach nie powinien komornik zabierać takiej kwoty? Nie rozumiem dlaczego pracodawca nie poinformował męża o postanowieniach komornika? Gdzie zgłosić przywłaszczenie dokumentów przez teściowa,która podpisując się samym nazwiskiem próbuje obarczyć mnie winą za ten fakt?Proszę o pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości