Aktualny czas: 12-16-2018, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kradzione auto
05-30-2013,
Kradzione auto
itam!

Mam problem - samochód kupiony w Lipcu w Listopadzie zabrany.
Kupiłem samochód na Pomorzu jak to się mówi "w dobrej wierze", którego okazuje się nie można było w 100% sprawdzić - zrobiony na klona jeżdżącego w Niemczech.

Proceder jest taki jak opisują inni - złodzieje kradną samochód w Niemczech następnie
mając dojście do autoryzowanych serwisów gdzie sprawdzają przebiegi,
historie serwisowe, wyposażenie - szukają samochodu identycznego albo
zbliżonego i biorą z niego nr VIN. Skradziony samochód dostaje VIN znalezionego klona
- wycinają kawałek podłogi, szlifują stary numer i nabijają numer VIN z klona. W
momencie zakupu nie ma szans żeby to wyszło. Klon jest legalny w 100%.
Mój był legalny nawet w dniu kiedy odwiedziło mnie CBŚ i zabrało samochód.
Jak do mojego doszli - sprawa jest prosta - Wydział Komunikacji, w którym rejestrowałem samochód a który przez 30 dni kiedy miałem miękki dowód nie zrobił nic aby sprawdzić stan faktyczny kupionego przeze mnie samochodu po 30 - 60 dniach od rejestracji wysyła zbiorcze informacje o rejestrowanych pojazdach do centralnego rejestru informatcznego. Tam wychodzi że jeżdżą dwa samochody o identycznej marce i nr VIN. No i wypadało by je sprawdzić. Się pytam - czy nie można było tego zrobić wcześniej w ciągu pierwszych 30 dni - złożyć zapytanie do miejsca wyrejestrowania w Niemczech i natychmiast by wyszło że coś jest nie tak!!!!!!!

Samochód sprawdziłem na Policji, kupiłem go od 63-letniego Wiktora B, który był biznesmenem z Pruszcza Gd . prowadzącym dużą firmę z branży budowlanej i który ma działalność zajmującą się handlem samochodami, prowadzenie komisu, czyli firmę, która w 100% odpowiada za stan prawny sprzedawanego samochodu - nazwy firmy nie ujawnię z wiadomego powodu - ale oszukani przez niego ludzie ( a ja na 100% nie jestem jedyny) z łatwością będą wiedzieli o kogo chodzi.
Pokserowałem wszystkie dokumenty - łącznie z dowodem osobistym gościa,
wpisami do ewidencji działalności, regon, decyzje NIP itd. Zażyczyłem
sobie faktury VAT, wszelakie opłaty celne i skarbowe, recykling miał być zrobiony na niego - chciałem być czysty i pewny zakupu.
Samochód sprzedawał rzekomo jego syn, który przebywa za granicą - początkowo kontaktowałem się z synem telefoniczne - pozostałych formalności (dokumenty, opłaty) miał dokonać ojciec Wiktor B. Początkowo syn chciał mnie naciągnąć na umowę IN-Blanco z Niemcem (że po co przepłacać za VAT itd.),
który jak się później okazało nie istnieje - Niemiec - właściciel samochodu na którego był wystawiony mały i duży brief. Papiery samochodu były
idealnie podrobione.

Na dzień dzisiejszy facet jest wolny - upłynnił się. Prokuratura nawet
się nim nie interesuje - sprawdzają mnie czy jestem paserem. Wysłałem mu
wezwanie do zwrotu kasy w związku z odstąpieniem od umowy bo samochód ma
wadę prawna - nie odebrał.
Będę zawiadamiał Prokuraturę o popełnieniu przestępstwa.

I teraz się pytam co to jest za prawo w tej po....nej Polsce, które
chroni złodzieja a uczciwy Polak który wydaje ostanie pieniądze na
dorobek życia jest NIKIM - co najwyżej możesz zostać paserem umyślnym
(jak się podłożysz na umowie IN-Blanco) albo nieumyślnym jak nie
sprawdzisz samochodu przed zakupem - co i tak nic nie daje.

Samochód gnije na parkingu a ja jestem bez kasy i samochodu.

Próbował ktoś kto był w takiej sytuacji jak ja coś z tym zrobić??? - może iść do telewizji - napisać do P. Jaworowicz - może ci nasi włodarze zobaczą problem i coś z tym zrobią.

Uwaga na samochody z Pomorza - jestem na 99% pewien, że ta sama ekipa wystawiała nie dawno kolejny samochód - identyczna procedura - zadzwoniłem do gościa (podającego się za syna), chyba mnie rozpoznał - już kolejnych telefonów nie odbierał - ogłoszenie też natychmiast zdjął. Gościa i ogłoszenie podałem na tacy CBŚ - nikt nawet nie kiwną palcem!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości