Aktualny czas: 12-05-2021, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana postanowienia spadkowego
05-30-2013,
Zmiana postanowienia spadkowego
W czasie rozprawy po moiej matce w czerwca 2011 moj 97 letni ojciec byl chory i nie mogl byc na niej obecny. Niedlugo przed ropzprawa ojciec odnalazl testament napisany i podpisany odrecznie przez mame mamie i polecil adwokatowi by poczynil odpowiednie kroki. Teastament mamy zapisywal caly majatek ojcu. Rodzice byli wspowlascicielami domu i nieruchomosci. Ojciec nie mógł być obecny na rozprawie bo byl w szpitalu w dosc ciezkim stanie i trudno bylo sie znim komunikowac i oczywiscie nie mogł sam złożyć żadnego zeznania spadkowego. Ja mieszkam zagranicą i tez nie bylem na rozprawie. Adwokat reprezentujacy ojca, ktory został powiadomiony o testamencie mojej mamy, nic z tym testamentem nie zrobil. W zwiazku z tym sad podzielil ustawowo spadek po mamie po 1/4 na mnie, brata, siostre i ojca. W kilka miesiecy po wyjsciu ze szpitala ojciec zmarl i nie zdazyl wyjasnic i dokonczyc sprawy spadku po mamie.
Ja zostałem wykonawcą testamentu ojca spisanego notarialnie i otrzymałem caly majatek po ojcu a bratu i siostrze mam zaplacic okreslona sume pieniedzy. W zwiazku z tym do mnie nalzy ¾ nieruchomsosci a do brata i siostry ¼. Sprawa spadkowa jest w toku.
Pytania:
1. Czy mozna ubiegac sie o zmiane postanowienie sadu w sprawie spadku po mamie z ustawowego na dziedziczenie tetamentowe (tak jak chcial ojciec) i jakie sa szanse na uznanie testamentu mamy?
2. A jesli tak to co nalezy podac w uzasadnieniu?
3. A jesli nie to jakie ja mam prawa jako wlasciciel ¾ majatku?
4. Jakie maja prawa siostra i brat?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości