Aktualny czas: 12-03-2021, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
działka budowlana i darowizna
05-30-2013,
Post: #1
działka budowlana i darowizna
Uprzejmie proszę o pomoc.

Pani W. jest właścicielem działki budowlanej, którą chce podzielić na trzy części. Działka posiada księgę wieczystą, w której wyszczególniony jest podział na dwie. Teraz z dwóch części chce zrobić trzy. Na dwóch częściach stoją dwa domy, po jednym na części. Domy zostały wybudowane około lat 50, przez co nie posiadają dokumentacji budowlanej. Teren ten nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego.

1. Czy to prawda, że jeżeli podzieli się działkę budowlaną jak powyżej to jeżeli, przyszły właściciel trzeciej działki chce się tam pobudować, to przed podziałem najlepiej jest wnioskować do Urzędu Miast o zaświadczenie o tym, że na tej działce stoją dwa domy?

2. Pani A. zostanie przekazana trzecia działka. Pani W. przejęła opiekę nad Panią A. w wieku 9 lat. Obecnie Pani A. jest już pełnoletnią osobą. Łączyła ich więź rodzinna gdyż mama Pani A. była siostrą Pani W. Jaki podatek od darowizny zostanie naliczony Pani A. w takiej sytuacji? Czy zalicza się ona do grupy I czy też grupy II.?

3. Czy jakieś ulgi podatkowe przysługują Pani A. w przypadku gdy zostanie zaliczona do II grupy podatkowej?

4. Gdzie w Urzędzie Miasta st. Warszawa można dowiedzieć się jak szacowana jest wartość nieruchomości? Słyszałam, że podobno są specjalne tabele z szacunkową kwotą, od której liczony jest podatek.

5. Po podziale działki przez geodetę należy udać się do notariusza o sporządzenie umowy darowizny. Jakie koszty się z tym wiążą?

Z góry dziękuję za życzliwość i szybką odpowiedź.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości