Aktualny czas: 12-05-2021, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawnik problem z deweloperem - odbiór mieszkania
10-24-2018,
Post: #1
Prawnik problem z deweloperem - odbiór mieszkania
Witam, potrzebuję pomocy w zakresie odbioru mieszkania od developera. Jest to nasze pierwsze mieszkanie, więc niestety nie posiadamy doświadczenia. Problem polega na ustawieniu okien połaciowych na antresoli. Na rzucie, który stanowi załącznik do umowy sporządzonej u notariusza, układ okien jest zupełnie inny niż stan faktyczny. Oczywiście dużo korzystniejszy. Obecny stan nie pozwala na wydzielenie dwóch oświetlonych pomieszczeń. Developer twierdzi, że są to tylko takie rzuty i nie mają znaczenia oraz mocy prawnej. Może ktoś się orientuje jak wygląda to od strony prawnej i jakie mamy możliwości manewru w takiej sytuacji. Czy możemy ubiegać się o jakieś zadośćuczynienie czy developer faktycznie ma rację?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-24-2018,
Post: #2
RE: Prawnik problem z deweloperem - odbiór mieszkania
Co do zasady: jeśli rzuty były częścią oferty lub umowy oraz posiłkowaliście się nimi Państwo podejmując decyzje o zakupie tego własnie mieszkania to mają one znaczenie.
Jeśli stan faktyczny jest odmienny to możemy mieć do czynienia z wprowadzeniem w błąd skutkującym niegospodarnym rozporządzeniem mieniem (gdybyście Państwo mieli wcześniej wiedzę o tym jak rozłożone będą okna zgodzilibyście się zapłacić mniej za to mieszkanie).

Proponuję oficjalnym pismem poinformować sprzedającego (tut: deweloper), że decydując o kupnie tego właśnie mieszkania braliście pod uwagę taki a nie inny rozkład okien i jeśli nie może on zostać zachowany - żądacie obniżenia ceny mieszkania. Pismo napisane przez prawnika na pewno będzie skuteczniejsze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości