Aktualny czas: 06-17-2019, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spis inwentarza przez komornika
10-16-2018,
Post: #1
Spis inwentarza przez komornika
Dzień dobry, mam kilka pytań związanych ze sporządzeniem spisu inwentarza przez komornika w mieszkaniu. W 2015 roku zmarła moja mama, prowadziła jednoosobową działaność gospodarczą, w związku z czym oprócz mieszkania I samochodu pozostających w małżeńskiej wspólnocie majątkowej, odziedziczyliśmy też dosyć spore długi I kredyt w banku - dziedziczenie odbyło się z urzędu z dobrodziejestwem inwentarza, ze względu na niepełnoletnie dziecko. Jej mąż przejął prowadzenie działalności, jak I ów kredyt. W stosownym czasie złożyliśmy do sądu wykaz inwentarza.
Okazało się, że jeszcze jakiś dług mama miała w ZUS-ie. Pomimo złożenia wcześniej wykazu, na wniosek ZUS-u Sąd wydał nakaz sporządzenia spisu inwentarza oraz opisu I oszacowania mieszkania. Uprzejmie proszę o podpowiedź czy jest jakaś możliwość zanegowania tego nakazu lub sporządzenia spisu w biurze komornika (w mieszkaniu mieszka babcia, do której należą wszystkie reczy w mieszkaniu I która ma prawo dożywotniego mieszkania), jakie dokumenty należy przygotować aby wykazać długi I jak przygotować się na taką wizytę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-16-2018,
Post: #2
RE: Spis inwentarza przez komornika
Jeżeli do spadku wychodzi lokal o którym Pan mówi...to niestety,ale nie da sie oszacować lokalu nie widząc go. Nie ma takiej możliwości.Co do zobowiązań to poszukać wszelkich dokumentów mamy w tym zakresie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości