Aktualny czas: 04-25-2019, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zadośćuczynienie od ekipy budowlanej
10-16-2018,
Zadośćuczynienie od ekipy budowlanej
Mam małe przeboje z ekipą remontową. Opiszę to pokrótce.
Wynajęłam ekipę remontową do remontu mieszkania. Były trudności ze współpracą w trakcie remontu (z winy ekipy).
Remont zakończył się w styczniu tego roku. Zapłaciłam za całość, mam potwierdzenie. Ale wtedy nie była założona obejma od jednych drzwi (była za wąska).
Spisaliśmy oświadczenie, że do końca lutego założą tę obejmę. Niestety, ale dopiero w połowie marca umówiliśmy się na termin (z winy ekipy remontowej). Wtedy też z winy pracownika ta obejma została uszkodzona. Jest ona robiona na zamówienie i nie da się jej od tak kupić w sklepie.
Czekałam na nową ramę prawie 7 tygodni (gdzie normalny czas oczekiwania to do 5 tygodni). Dziś się okazało, że jest za szeroka i muszą zamówić (EKIPA) nową. Czyli pewnie będę czekała z kolejne 7 tygodni.
Cała ta sytuacja mnie denerwuje. Nie po to płacę, by usługa nie została do końca wykonana. Jak najbardziej teraz nie wygląda to ładnie (a nawet gorzej, bo musiała być zdjęta stara część obejmy i założona ponownie).
To ekipa remontowa zamawiała obejmy, i to jej pracownik (ten sam) dwa razy nawalił. Raz niszcząc tę obejmę (zostawił na dworze, a w tym dniu padało - rama nie nadaje się do użytku, bo taki materiał). Dwa ten sam pracownik źle zmierzył szerokość otworu, więc został zamówiony przez EKIPĘ REMONTOWĄ zły rozmiar.
Moje pytanie brzmi - czy mogę od właściciela firmy uzyskać jakieś zadośćuczynienie za te opóźnienie? Jak już wcześniej wspomniałam, jest już wszystko zapłacone, więc nawet nie mam jak negocjować zapłatę. Była sporządzona umowa. Czy mogę od niego domagać się wykonania dodatkowej usługi w ramach rekompensaty?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-16-2018,
RE: Zadośćuczynienie od ekipy budowlanej
Nie ma podstaw prawnych do zadośćuczynienia. Jedyne co może Pani zrobić, to zlecić montaż innej ekipie, a aktualną firmę remontową wezwać do zwrotu kosztów, zarazem odstępując od umowy wykonania tej części prac przez nich.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości