Aktualny czas: 10-22-2021, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odmowa wypłaty ubezpieczenia
10-16-2018,
Odmowa wypłaty ubezpieczenia
Miesiąc temu odeszła moja mama po dlugiej walce z choroba. Od stycznia tego roku byla ubezpieczona w PZU w grupowym ubezpieczeniu w zakladzie pracy w ktorym była zatrudniona mimo orzeczonej calklwotej niezdolnosci do pracy. Po zlozeniu wniosku o wyplate swiadczenia po zmudnej korespondencji i dostarczaniu dokumentow otrzymałem odpowiedz odmowna. PZU powolal sie na zapis w OWU:
Do ubezpieczenia może przystąpić osoba, która w dniu podpisania deklaracji przystąpienia:
3) nie przebywa na zwolnieniu lekarskim, w szpitalu, hospicjum, placówce dla przewle-kle chorych lub nie jest uznana za niezdolną do pracy.
Jestem zaskoczony takim obrotem sprawy. Bo skoro umowa zostala zawarta bez zadnych problemow, skladki byly oplacane cyklicznie, sprawy ubezpieczen pilolowala osoba osoba odpowiedzialna za ubezpieczenia w firmie doskonale znajaca sytuacje zdrowotna mamy a teraz wyglada na to ze mama w ogole nie byla ubezpieczona bo podpisanie nastapilo w momencie gdy byla niezdolna do pracy.
Zastanawia mnie rowniez zapis w OWU definiujacy niezdolnosc do pracy:
niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji – trwałą
i całkowitą niezdolność do wykonywania jakiejkolwiek pracy
zarobkowej w dowolnym zawodzie oraz do samodzielnej
egzystencji, będącą rezultatem nieszczęśliwego wypadku lub
choroby powstałych w okresie odpowiedzialności PZU Życie SA;
trwała niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji oznacza,
że zgodnie z aktualną wiedzą medyczną nie ma pozytywnych
rokowań co do odzyskania przez ubezpieczonego zdolności do
pracy;
Troche moim zdaniem to sie wyklucza w obliczu wielomiesiecznego zatrudnienia mojej mamy i czasowym, a nie bezterminowym orzeczeniem o niezdolności do pracy.
Czy w zwiazku z powyzszym zalozenie jakiegokolwiek sporu ma sens? Jest jakas perspektywa uznania mojej racji?
Prosze o pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-16-2018,
RE: Odmowa wypłaty ubezpieczenia
Bez dwóch zdań od razu do dobrego adwokata albo radcy prawnego który zna się na ubezpieczeniach. Zakłady ubezpieczeń zawsze kombinują ale prawnicy z nimi regularnie wygrywają
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości