Aktualny czas: 11-19-2018, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wypadek - Potrącenie człowieka skuterem
10-16-2018,
Wypadek - Potrącenie człowieka skuterem
W czerwcu miałem nie przyjemna sytuacje, jechałem skuterem po deszczu, widząc pieszego (starszego pana) zbliżającego się do przejścia przyhamowałem z prędkości około 50 km/h. Przednie koło mi się zablokowało i skuter i ja poleciał około 100 metrów na śliskiej nawierzchni. Skuter poleciał nieszczęśliwie na starszego pana na chodniku przy krawężniku i go przewrócił i głowę rozbił. Policja oczywiście czekała na wiadomość z szpitala o stanie pana, gdzie tez się zgłosiłem z urazem nogi. Starszy pan miał stłoczona głowę (rozcięta ranę) nic więcej, dostałem mandat za art. 86 par 1. Przyjąłem mandat bo byłem w szoku, i przez wywołana presje przez policjantów żebym przyjął mandat. W domu miałem wątpliwości co do mojej winny lecz się nie odwołałem od mandatu. Mam numer kontaktowy jednego świadka, który twierdził ze wjechałem w studzienkę (zapadłą) i mnie wybiło. Ja głównie obwiniam stan drogi, śliski asfalt, dziury studzienkę i starszego pana który mógł wejść na przejście bez upewniania się ze coś jedzie. Remont tej ulicy był konieczny i właśnie ruszył, ul. Królewska w Krakowie. Starszy pan był na chodniku ale (nie popatrzył przed podejściem do krawężnika) tez nie zareagował jak skuter się wyślizgał w jego kierunku. Ja pamietam głównie ze zacząłem hamować daleko przed przejściem na sliskim asfalcie koło mi się zablokowało i upadłem na jezdnie.
Dostałem pismo z ubezpieczalni ze ktoś zgłosił szkodę z mojej polisy i mam wypełnić okoliczności kolizji.
1 Czy to była szkoda komunikacyjna ?
2 Czy moje ubezpieczenie wypłaci panu odszkodowanie i uzna mnie za winnego? Jeśli panu po wypadku się nic nie stało i zostało zakończone mandatem. Czy to nie powinno być postępowanie cywilne ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-16-2018,
RE: Wypadek - Potrącenie człowieka skuterem
Skuter miał OC, tak?
Zostanie wpłacone odszkodowanie z Twojego OC, tobie spadną zniżki i tyle.
Szkoda czasu na zabawę w szukanie winnego bo pewnie i tak nie wygrasz a stracisz czas i pieniądze.
10-16-2018,
Tak nie miał przeglądu
10-16-2018,
Gdyby nie nieważność badań, byłaby faktycznie wypłata z polisy + utrata zniżek. W tym wypadku ubezpieczyciel po wypłacie odszkodowania na zasadzie regresu wniesie o zwrot kosztów odszkodowania i/lub zadośćuczynienia od Ciebie. Ubezpieczenie nie zawiera tego w umowie tylko wskazuje ustawę, na jakiej oparte jest ubezpieczenie. Najdziwniejsze, że policja nie zatrzymała dowodu rejestracyjnego już w momencie zdarzenia...
10-16-2018,
Naprzemienna to najlepsza opcja.Dzieci niestety reagują tak w ogóle na rozstanie rodziców a nie,że to przez te forme opieki.
To samo było u mnie.Synek nie chciał jechac do taty ode mnie a u ojca to samo.Kwestia przyzwyczajenia do nowych warunków i dogadywania się rodziców.
Na pewno żaden "wujek" nie zastąpi ojca
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości