Aktualny czas: 11-19-2018, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znęcenia się psychiczne nad domownikami
10-16-2018,
Znęcenia się psychiczne nad domownikami
Co może grozić osobie, która znęca się psychicznie nad domownikami? Chodzi o mojego ojca, który jest alkoholikiem (matka z resztą też). Od długiego czasu bije on matkę, pod pretekstem, że podobno go kiedyś zdradziła, choć ja w to wątpię... Ja najprawdopodobniej przez niego nawabiłem się nerwicy, nie mogę spać po nocach... Nie szukam tu porady co robić, bo za niedługo się wprowadzam, jedynie chcę wiedzieć, co mu grozi. Sytuacja trwa ogólnie od... Ponad 10 lat, wszyscy są nim wykończeni...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-16-2018,
RE: Znęcenia się psychiczne nad domownikami
może grozić mu nawet więzienie,i to nie mało, pod warunkiem, że matka zgłosi pobicie i znęcanie nad sobą, a wy jako świadkowie potwierdzicie jej zeznania (art. 207 kk). Może to zrobić ustnie do protokołu na komendzie Policji albo pisemnie złożyć i złożyć za potwierdzeniem odbioru na Policji lub we właściwej miejscowo prokuraturze. Jeśli matka lub ktokolwiek inny z rodziny doznał jakichś obrażeń w wyniku agresji ojca to powinien zgłosić się niezwłocznie do lekarza i wykonać tzw. obdukcję ciała, lub chociaż sporządzić jakąś dokumentację fotograficzną. Najlepiej wezwać patrol Policji w trakcie awanturowania się ojca. Rozwiązaniem może też być jego ubezwłasnowolnienie i poddanie przymusowemu leczeniu odwykowemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości