Aktualny czas: 11-19-2018, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Areszt za nie płacenie alimentów
10-13-2018,
Areszt za nie płacenie alimentów
W 2016 zostałem zatrzymany i osadzony w areszcie śledzczym za nie płacenie alimentów z wyrokiem 7 miesięcy pozbawienia wolności,kare odbyłem prawie cała w systemie elektronicznej obroży.Od wyjścia płace alimenty po 100 zł chodz zasądzone mam 800,nie dawno dostałem pismo z Komendy Policji ze mam sie stawic w charakterze podejrzanego w sprawie znowu tych alimentow...Moje pytanie czy na takim przesłuchaniu moge odrazu zostac zatrzymany??????...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-13-2018,
RE: Areszt za nie płacenie alimentów
244 par 1 kpk. Policja ma prawo zatrzymać osobę podejrzaną, jeżeli istnieje uzasadnione przypuszczenie, że popełniła ona przestępstwo, a zachodzi obawa ucieczki lub ukrycia się tej osoby albo zatarcia śladów przestępstwa bądź też nie można ustalić jej tożsamości albo istnieją przesłanki do przeprowadzenia przeciwko tej osobie postępowania w trybie przyspieszonym.
10-13-2018,
RE: Areszt za nie płacenie alimentów
1. Najlepiej byłoby Panu złożyć do Sądu wniosek o obniżenie kwoty alimentacyjnej;
2. Policja, gdy zatrzyma podejrzanego winna przekazać go do dyspozycji Sądu, który zadecyduje o zastosowaniu środka zapobiegawczego np. tymczasowego aresztowania, dozoru policyjnego lub uwolnieniu itd.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości