Aktualny czas: 10-16-2018, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alimenty i rozwód
10-12-2018,
Alimenty i rozwód
Witam. Czy miał ktoś z Was taką sytuację, że składał pozew o alimenty, a po jakimś czasie (w moim przypadku akurat ok 2-3 tyg. później) złożył pozew o rozwód? Dostałam wezwanie na rozprawę w sprawie alimentów, po czym zaraz na drugi dzień napisałam pismo i wysłałam listem do sądu z prośbą o przeniesienie/połączenie tej sprawy ze sprawą rozwodową która będzie w listopadzie. Nie dostałam żadnej listownej odpowiedzi, więc napisałam @ do biura sądu jaka jest decyzja w tej sprawie, czy mamy się stawić na rozprawie. Dostałam odpowiedź że nie mamy obowiązku się stawić, że sąd sam będzie orzekał o tym czy sprawa o alimenty zostanie zawieszona czy zostanie przeniesiona do sprawy rozwodowej oraz że mam zadzwonić za kilka dni i wtedy dowiem się co sąd postanowił. Okazało się że sprawa została zawieszona, ponieważ najpierw odbędzie się rozprawa rozwodowa, a po rozwodzie mam dopiero napisać pismo o wznowienie postępowania w sprawie alimentów. Czy ktoś z Was tak miał? Że najpierw rozwód a później alimenty? Ja cały czas byłam przekonana że przy rozwodzie ustalają alimenty i kontakty z dzieckiem. W moim przypadku kontakty są ustalone między mną i mężem, zgadzamy się co do tego i cały czas sposób tych kontaktów sprawdza się u nas więc do pozwu o rozwód dołączyłam porozumienie małżonków co do kontaktów i wychowywania dziecka, dzięki temu sąd nie będzie orzekał o kontaktach. O alimentach wychodzi na to że też nie, więc zostanie tylko kwestia rozwodu? Z góry dziękuję za odpowiedz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-12-2018,
RE: Alimenty i rozwód
na czas rozwodu jest cos takiego jak zabezpieczenie alimentacyjne, zazwyczaj dostaje sie od razu od złozenia (2-3 tyg) do orzeczenia rozwodu, a po rozwodzie albo utrzymane albo te same
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości