Aktualny czas: 12-16-2018, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apelacja od wyroku za znęcanie się
10-11-2018,
Apelacja od wyroku za znęcanie się
Witam!Jestem w trakcie pisania apelacji po wyroku z Art. 207kk. Chcę zaskarżyć wymiar kary ponieważ sąd rejonowy wziął pod uwagę to ze partner był karany jednak odsiedzial swoje i wyszedl w 2012r. W grudniu zeszłego roku pisaliśmy o zatarcie wyroku jednak posiedzenie w tej sprawie odbędzie się dopiero we wrześniu tego roku. Sąd Rejonowy nie wziął tego pod uwagę i skazał partnera tak jak karanego (pozbawienie wolności ). Ja jako oskarzyciel posilkowy chcę się odwołać od tego wyroku i wnosić o wymierzenie kary w zawieszeniu. Czy jest ktoś w stanie podać mi artykuły na jakie mogę się powołać w apelacji by sąd okręgowy wziął pod uwagę to ze partner wyszedl z zakładu 6lat temu i był już złożony wniosek o zatarcie wyroku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2018,
RE: Apelacja od wyroku za znęcanie się
Złożenie wniosku o wcześniejsze zatarcie skazania, nie jest równoznaczne z samym zatarciem skazania. Dlatego też sąd, stwierdzając w tym przypadku, że nie może orzec kary pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania, nie naruszył żadnych przepisów prawa materialnego. Działał zgodnie z art. 69 par 1 kodeksu karnego.

Przestępstwo z art. 207 par 1 kodeksu karnego zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 mcy do lat 5, albo karą ograniczenia wolności, albo grzywną. Te dwie ostatnie możliwości wynikają z brzmienia art. 37a kodeksu karnego. Jeśli zamierza Pani pisać apelację, to radziłabym starać się wykazać, że orzeczona kara jest niewspółmiernie surowa w stosunku do popełnionego czynu i że wystarczająca będzie kara wolnościowa (ograniczenie wolności lub grzywna). Podstawą apelacji będzie tutaj zarzut z art. 438 pkt 4 kodeksu postępowania karnego. Dodam, że będzie to trudna apelacja. Proponuję poradzić się prawnika w realu, przedstawiając mu odpisy/fotokopie z akt sprawy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości