Aktualny czas: 10-18-2018, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czego się spodziewać na sprawie rozwodowej?
10-11-2018,
Czego się spodziewać na sprawie rozwodowej?
Witajcie. Przygotowujemy z rodzeństwem mamę do rozwodu. Będzie orzekanie o winie ojca. Sytuacja "typowa", tzn ślub bo ciąża, ojciec chlał na umór, bił ją i nas, żyliśmy w biedzie, a ona gasła z każdym rokiem wmawiania sobie (i nam), że dzieci potrzebują ojca. Teraz już wszyscy jesteśmy dorośli, wyprowadziliśmy się i w końcu zmusiliśmy ją, żeby i ona uciekła, co się szczęśliwie udało w zeszłym tygodniu.
W najbliższych dniach składamy pozew. Mamy dowody w postaci niebieskiej karty, obdukcji mamy, kiedy ją zrzucił ze schodów, my, tzn wszystkie dzieci, zeznajemy na jej korzyść.
Wnioskujemy również o umorzenie kosztów i ustanowienie prawnika z urzędu.
Teraz główne pytanie: jakie mamy szanse na wygraną? Czego się spodziewać na rozprawie? Majątku do podziału i niepełnoletnich dzieci brak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2018,
RE: Czego się spodziewać na sprawie rozwodowej?
to pytanie zupełnie nie na to forum, szanse są zwykle na wszystko, ale jakie? jeśli doszło do rozpadu pożycia - nie prowadzą wspólnego gospodarstwa, nie darzą sie miłością i nic ich już - jak pani pisze - nie łączy, to rozwód zapewne zostanie orzeczony. A co do winy : jeśli mama chce rozwodu z wyłącznej winy męża, to musi ją wykazać , on z kolei nie może miec dowodów na jej winę w rozpadzie pożycia. Powodzenia.
10-11-2018,
RE: Czego się spodziewać na sprawie rozwodowej?
Rozwód dostanie raczej natomiast co do winy ojca to różnie bo trzeba ja udowodnić. Tata może mieć świadków którzy będą zeznawać na jego korzyść. W sądzie jest tak że sędziowie różnie interpretują dowody. Macie tylko jedna obdukcje? A notatki z interwencji Policji? U mnie było tak ze moja rodzina zeznawala na moja korzyść a rodzina byłego na jego korzyść. Miałam 1 obdukcje i sędzia się nad nią wogule nie pochyliła. Zależy od sędziego. Rozumiem że chcecie udowodnić przemoc w domu. Najlepszym dowodem są notatki policji Sędzia o to pyta
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości