Aktualny czas: 08-21-2018, 06:39 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
adwokat podatki Wrocław
07-29-2014, 08:37 AM
adwokat podatki Wrocław
witam,

proszę o podadę oraz pomoc i podanie namiarów na adwokata z Wrocławia który specjalizuje się w podatkach oraz pomocy w postępowaniu podczas kontroli Urzędu skarbowego oraz postępowania karno skarbowego - zależy mi na kimś sprawdzonym który ma doświadczenie w reprezentwaniu firm oraz podatników w postepowaniu kontrolnym oraz karno skarbowym - bardzo proszę o kontretne namiary.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2014, 06:57 AM
RE: adwokat podatki Wrocław
no kolego jak oszukiwałeś to wszystko jest w dokumentach, jak czegoś nie ma to przesłuchają świadków więc nie ma sensu abyś jeszcze słono płacił za adwokata który co i tak nic Ci nie pomoże no bo co zrobi?? lepiej zbieraj kasę na grzywnę bo są one u nas naprawdę spore....
08-07-2014, 07:00 AM
kolego przeczytaj mój post ze zrozumieniem - nie pytam czy warto brać adwokata czy nie tylko pytam który adwokat we Wrocławiu specjalizuje się w takich sprawach i ma w jednym palcu prawo podatkowe, nie interesuje mnie Twoja ocena pozycji osoby która jest kontrolowana, bo być może nie wiesz ale kontrole zdarzają się także w firmach które nie mają nic do ukrycia ale wolą dmuchać na zimne i mieć wszystko pod kontrolą. tak więc ponawiam swoje pytanie
08-07-2014, 07:15 AM
Dokładnie kontrola podatkowa to coś co każdy przedsiębiorca powinien nadzorować bardzo uważnie i to przy kontroli dobrego specjalisty od prawa podatkowego. Po pierwsze nasz system jest jednym z najbardziej skomplikowanych w Europie, częste zmiany oraz przeróżne interpretacje sprawiają że urzędnicy często się mylą, co bez kontroli może doprowadzić nawet uczciwą firmę do bankructwa. Z drugiej strony skomplikowane reguły pozwalają firmą które mają coś za uszami często skutecznie podważyć decyzje urzędników oraz uniknać odpowiedzialności - wszystko zależy od dobrego specjalisty który to wychwyci. We wrocławiu jest co najmniej 2 dobrych adwokatów którzy specjalizują się między innymi w prawie podatkowym oraz kontrolach podatkowych - szaman1 wysłałem Ci na priv info na ten temat. pozdrawiam i zyczę powodzenia
08-07-2014, 08:59 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2014 09:15 PM przez Tomaszekabc.)
Urzędnicy też ludzie i się mylą ale podczas kontroli podatkowej takie pomyłki mogą mieć zbawienny wpływ dla podatnika o ile ma się kogoś kto jest biegły w prawie podatkowym. Najlepiej wybrać adwokata który współpracuje z doradcami podatkowymi - taki zespół z pewnością poradzi sobie i na etapie kontroli a w razie czego także w późniejszym postępowaniu - tanio na pewno nie będzie ale w takiej sytuacji raczej oszczędzać nie wypada. Z własnego doświadczenia wiem. też miałem taką kontrolę i skończyła się fiaskiem fiskusa - bo zainwestowałem w pomoc prawną. Przede wszystkim to, pazerność i ignorancja prawa zgubiła nasze państwo. Do wszystkiego co zarzucał urząd się pokornie przyznałem, bo jestem prawdomówny z natury. Postępowanie podatkowe trwało ponad rok. Między czasie US, poszedł na skróty i wydał decyzję, która została cofnięta przez Izbę z uwagą by decyzja uwzględniała wnioski podatnika. W tym samym czasie ponieważ się już przyznałem i nie miałem nic do ukrycia wystąpiłem do Izby celnej o zwrot progresywnej akcyzy - wydawało mi się to nieco dziwne ale skoro tak radzili tak zrobiłem. Dostałem 70 tys.zł niesłusznie pobranej akcyzy z powrotem. US ponownie wydał decyzję do dochodowego i Vatu. Vat zaskarżyliśmy i wygrałem nic nie płacąc. Dochodowego naliczono mi 13 tys. zł , z 68 tys. jakie były w protokole z kontroli. nie licząc Vatu i odsetek za 5 lat, które by zdublowały domiar. Bilans państwa był więc mocno ujemny. nie licząc setek godzin urzędniczej pracy, tomów akt które nie mieściły się na stole. Do spraw podatkowych z Wrocławia polecam osobiście adw. Pawła Borowskiego - specjalizuje się w temacie prawo podatkowe / cywilne / karno skarbowe więc możesz zadzwonić i porozmawiać o problemie do tego ma stałą współpracę z doradcami podatkowymi - uprzedzam, że bardzo ciężko się dostać. pozdrawiam
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości