Aktualny czas: 08-22-2018, 09:05 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat rozwód, zmiana adwokata Warszawa
04-16-2014, 06:22 PM
Adwokat rozwód, zmiana adwokata Warszawa
witam,

jestem podczas postępowania rozwodowego z orzekaniem o winie i po wczorajszej rozprawie stwierdzam, że jak nie zmienię adwokata to będzie po mnie. Moja Pani adwokat albo sobie kompletnie nie radzi albo specjalnie się podkłada. Dostarczyłem jej wszelkie niezbędne dowody, opisalem całą sytuacje a ona jak by o tym nie wiedziala, adwokat mojej żony przepytuje świadków odpowiednio zadaje trafne pytania, widzę że przychodzi wcześniej przed rozprawą i analizują jeszcze dokumenty a moja wpada na ostatnia chwile i wogole nie jest przygotowana do zadawania pytan, wymysla z glowy 1-2 pytania na odwal się, poza tym widzę ze sędzia jest zdecydowanie za moją żoną ale w sumie sam się nie dziwie bo moja adwokat wogóle nie potrafi przedstawić przed sądem moich razji. Chcę pilnie zmienić adwokata na jakiegoś naprawdę dobrego mecenasa z Warszawy. Pytanie co z kasą mojej adwokat już na starcie z góry zarządała ode mnie 5000zł oraz za każdą sprawę 300zł - pytanie czy to przepadlo czy mogę się jakoś ubiegać o zwrot chociaż częsci tej sumy. W sumie obecnie kasa to sprawa drugorzędna najważniejszą rzeczą jest zlokalizowanie mecenasa który mnie z tego wyciągnie i wyprowadzi sprawę na prostą bo z moimi dowodami jest to sprawa do wygrania - tak bardzo bylem tego pewien ze myslalem ze wystarczy jakikolwiek adwokat Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-16-2014, 08:23 PM
RE: Adwokat rozwód, zmiana adwokata Warszawa
jesli nie masz zaufania do wlasnego adwokata to nie patrz na kase tylko go znieniaj szybko. Zaraz dowalą Ci wysokie alimenty czy coś i wtedy będziesz żałował, że chciałeś oszczędzać. Adwokat to osoba do której musisz mieć 100% zaufanie - musisz powiedziec adwokatowi wszystko aby on wiedzial jak poprowadzić sprawę i czego się spodziewać po stronie przeciwnej. - tak więc musi być jak na spowiedzi - nie tylko to co złego żona ale jeśli sam masz coś na sumieniu co może zostać potwierdzone przez świadków - adwokat musi wiedzieć - a wiadomo, że osobie której nie ufasz cieżko powiedzieć niektóre fakty. Jeśli sam widzisz, że adwokat sobie nie radzi to wypowiedź pełnomocnictwo i szukaj odrazu nowego - dobrego sprawdzonego, polecanego i z dobrymi opiniami klientów adwokata. W Warszawie adwokatów masz tysiące - ale tym razem postaraj się zlokalizować dobrego specjalistę.
04-16-2014, 10:00 PM
jestem wlasnie po rozmowie z moja adwokat, na zwrot kasy nie mam co liczyc - ona twierdzi, że wywiązuje się z umowy i nie ma sobie nic do zarzucenia. Ale nawet w rozmowie juz bylo czuć, że ona nawet dokładnie akty sprawy nie zna...proszę o informacje do kogo się zwrócić najlepiej w warszawie ze sprawą rozwodową????
04-20-2014, 08:32 PM
Możesz złożyć skargę do okręgowej rady adwokackiej, najpierw jej o tym powiedz to może odda Ci jakiś procent. Sama skarga zapewne nie przyniesie żadnego efektu bo nie jesteś w stanie udowodnić, że źle prowadziła Twoją sprawę - natomiast adwokaci nie lubią się tlumaczyć przed radą więc może zmięknie. Tak czy siak to sam sobie załatwiłeś sytuację w jakiej się znalazłeś - przed wyborem adwokata trzeba poczytać opinie osób którym prowadził sprawy rozwodowe - wtedy byś wiedział czy warto płacić z góry taką kasę czy lepiej poszukać kogoś innego być może droższego ale zapłacić raz a dobrze...pozdro
04-20-2014, 10:19 PM
to nie bylo tak, że ja tego adwokata wybrałem na chybił trafił - ona prowadziła mojemy znajomemu też sprawę cywilną o odszkodowanie i był zadowolony - wywalczyła dla niego dobre odszkodowanie i szybko - jak mu mowie jak to wygląda w mojej sprawie rozwodowej to jest zaszokowany....
04-21-2014, 10:04 PM
Wybierasz do rozwodu adwokata który specjalizuje się w odszkodowaniach i później dziwisz się, że to pieniądze wyrzucone w błoto i praktycznie gwarancja przegranej sprawy - nie wybiera się adwokata który robi każdy rodzaj spraw - jak ktoś jest od wszystkiego to wiesz jak brzmi przysłowie...? W Warszawie masz kilka dobrych kancelarii które robią tylko sprawy rozwodowe i rodzinne - tam się udaj i nie będziesz żałować. Jak byś potrzebował namiarów to pisz na prv - nie chce byc posadzony o robienie reklamy na forum.
04-24-2014, 01:31 AM
witam wszystkich na forum,

także podłącze się pod poszukiwania i proszę o poradę w wyborze kancelarii adwokackiej do prowadzenia rozwodu
04-25-2014, 01:58 AM
Wybór adwokata to w ostatnim czasie coraz cięższa sprawa a zarazem bardzo ważna. Wybór dobrego prawnika do poprowadzenia postępowania często może zadecydować o jego przebiegu a także wyniku - dlatego moim zdaniem - podobnie jak w przypadku wyboru lekarza warto poświęcić czas na wybór adwokata. W pierwszej kolejności gdy już rozpoczniecie poszukwania to przekonacie się, że nie jest to ławe - ilość adwokatów na rynku jest tak duża, że naprawdę cieżko się zdecydować do kogo się zgłosić. Ja swego czasu rozpocząłem poszukwania od Rankingu adwokatów - jest taki publikowany np przez Rzeczopospolitą - ale jak już się z nim zapoznałem i zobaczyłem, że kryterium wyboru najlepszej kancelarii jest ilość zatrudnionych prawników lub też obrót za poprzedni rok to oczywistym stało się, że nie znajdę tam specjalisty który poprowadzi rozwód dla zwykłego człowieka. Co mogę doradzić jak już szukacie - najważniejsze z mojego punktu widzenia jest aby adwokat sam zapoznał się z aktami i sam uczestniczył w każdej naszej sprawie - teraz wśród adwokatów bardzo popularne jest, że na 1 rozprawę adwokat idzie sam a na nastepne wysyła już zastepców lub aplikantów - dlatego na początku zaznaczył bym, że takie coś jest absolutnie wykluczone 2. jeśli adwokat robi każdy możliwy rodzaj spraw także bym odpuścił - warto wybrać kto specjalizuje się tylko w prawie rodzinnym i siedzi w rozwodach, podziałach majątku itp. 3. Unikał bym dużych kancelarii - już na 1 wizycie łatwo wyczuć, że oczywiście wynagrodzenie chętnie przyjmą ale mały klient to nie jest ktoś o kogo warto zabiegać gdy w tym samym czasie można poświęcic czas dużej spółce. Ogólnie przed wyborem adwokata odbyłem 5 spotkań - za każde z nich płaciłem jak za poradę od 300 do 500zł ale ostatecznie wybrałem specjalistę z którego byłem bardzo zadowolony - tutaj ostatnia uwaga - naprawdę na sprawie rozwodowej nie ma co oszczędzać - dobrzy specjaliści znają swoją cenę i z pewnością nie poproadzą sprawy za 3000zł. pozdrawiam i życzę sukcesów w sądzie.
04-29-2014, 07:21 AM
witam

Znajdź sobie nowego adwokata - jeśli mam podpowiedzieć dobre nazwisko z Warszawy to zgłoś się do adw. Jacka Sosnowskiego - kancelaria na al. Róź. Aby nowy adwokat mogł działać jak najszybciej to musisz w pierszej kolejności wypowiedzieć pełnomocnictwo staremu adwokatowi - zrób to na piśmie - on oświadczenie prześle do sądu - w oświadczeniu wskaż, że ma ono skutek od momentu jego złożenia i od tego momentu zawalniasz swojego adwokata z konieczności działania w Twoim imieniu, po tym powołujesz nowego adwokata, udzielasz mu pełnomocnictwa a on o tym informuje sąd - pamiętaj także, że możesz mieć 2 adwokatów w jednej sprawie ale nie jest to zasadniczno korzystne gdy jeden wie co robi a drugi nie....
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości