Aktualny czas: 08-16-2018, 02:48 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwód bez orzekania o winie, adwokat ?
04-15-2014, 10:06 PM
Rozwód bez orzekania o winie, adwokat ?
Witam,
Mam taką sytuację iż kilka miesięcy wcześniej rozstałem się z żoną z którą mam 14 miesięczne dziecko. Wspólnie ustaliliśmy że będziemy opiekować się nim na zmianę z tygodniowym interwałem. Chciał bym teraz tą kwestię rozwiązać prawnie, czyli wziąć rozwód. Wolałbym nie orzekać o winie bo z tego co wiem takie sprawy są dużo dłuższe a ja nie chciał bym się w to bawić.
Pytanie moje jest czy jest wogóle możliwe złożenie pozwu o rozwód bez orzekania o winie takiego żeby sąd nie ustalał całkowitej opieki na jednego tylko rodzica? A jeśli nie to czy można w pozwie po prostu napisać że strony same ustaliły warunki podziału i sąd to uwzględni? Zastanawiam się także czy jest sens aby wynająć do pomocy adwokata, jeśli uważacie, że tak prosił bym o informacje do kogo warto udać się aby prowadził rozwód w Warszawie?

Dziękuję za wszelką pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-15-2014, 10:10 PM
RE: Rozwód bez orzekania o winie, adwokat ?
tak mozesz napisac we wniosku ze rodzice wspolnie ustalili ze sprawuja opieke naprzemienna nad dzieckiem.napewno lepiej miec to na papierze w przypadku jakby sie np zonie ten pomysl odwidzial po jakims czasie. to raz a dwa, że na rozwodzie się nie oszczędza i lepiej w sądzie być z adwokatem bo na sali sądowej róznie bywa. Moim zdaniem powinienes miec profesjonalnego pełnomocnika przy sobie
04-24-2014, 01:42 AM
ok dziękuję za odpowiedź - ponowie jeszcze pytanie - do którego adwokata warto w Warszawie udać się w mojej sprawie?
04-29-2014, 07:22 AM
http://www.wybierzprawnika.info/Kancelar...10793.html
06-17-2014, 07:56 AM
ten link nie dziala
06-17-2014, 07:58 AM
http://wybierzprawnika.com/Kancelaria_Ad...10793.html
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości