Aktualny czas: 08-16-2018, 02:48 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat Legnica - którego wybrać?
09-01-2013, 09:02 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2013 07:05 AM przez Justyna1978.)
Adwokat Legnica - którego wybrać?
witam,

Poszukuję adwokata z Legnicy do poprowadzenia spawy ale zupełnie nie wiem jak go wybrać, czym się kierować itp, niestety nie mam też żadnych kontaktów ani znajomych którzy korzystali z pomocy adwokata więc jestem w zupełnej kropce. Bardzo proszę Was o pomoc, o przekazanie opinii o adwokatach z usług których korzystaliście, o informacje o co pytać na takim spotkaniu, czym się kierować przy wyborze - kiedy się płaci prawnikowi oraz jakie to są sumy, zasadniczo zależy mi na tym aby adwokat był bardzo dobry i za to mogę zapłacić, nie chciała bym jednak płacić za markę lub dużą kancelarię gdzie jakość obsługi będzie nieadekwatna do ceny. proszę o pilna pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 12:04 AM
RE: Adwokat Legnica - którego wybrać?
Nie radzę wyrzucać pieniędzy w błoto. Jeżeli masz ich za dużo przeznacz na cel charytatywny.Wydawanie pieniędzy na adwokatów to ich strata.Każdy może poprowadzić swoją sprawę zupełnie sam.Ja prowadząc swoje sprawy przed pierwszymi instancjami sądu
wygrywałem bez pomocy adwokatów - wystarczy poczytać nieco.Obiektywność sądu będzie stanowić o właściwym i racjonalnym rozstrzygnięciu sprawy a nie pusta gadanina "obrońców" bo niby w czym oni mają Ci pomoc. Nie bój się strony przeciwnej -Ty lepiej znasz całość sprawy niż
osoby które to pośredniczą między Tobą a sądem.Miałem również sprawę o podział majątku i jeden niby z najlepszych adwokatów w Legnicy zawarł ugodę która była dla mnie dość korzystna.

Powodzenia.
09-03-2013, 12:47 AM
(09-03-2013 12:04 AM)Samodzielny napisał(a):  Ja prowadząc swoje sprawy przed pierwszymi instancjami sądu
wygrywałem bez pomocy adwokatów - wystarczy poczytać nieco.
Powodzenia.

Głupszej rady to już nie mogłeś udzielić - uważasz, że 5 letnią wiedzę ze studiów oraz 3,5 praktykę na aplikacji oraz praktykę zdobytą na setkach spraw zdobędziesz czytając forum? Zresztą Twoje życie Twoja sprawa ale po co innym w i tak ciężkiej sytuacji źle doradzasz - dobry adwokat jest w stanie poprowadzić tak sprawę rozwodową oraz o podział majątku, że nawet nie będziesz wiedział kiedy i dlczego ją przegrasz a później już nie ma odwrotu - do końca życia będziesz żałować, że poskąpiłeś parę złotych na adwokata i były małżonek puścił Cie z Torbami. Do rozwodu zawsze lepiej wziąść adwokata bo na sprawie mamy do czynienia z emocjami związanymi z samą sprawą a dodatkowo sama atmosfera panująca na sali sądowej często sprawia, że ludziom puszczają nerwy i nie myślą racjonalnie- wówczas pomoc adwokata jest nieoceniona.
09-03-2013, 02:32 AM
(09-03-2013 12:04 AM)Samodzielny napisał(a):  Ty lepiej znasz całość sprawy niż
osoby które to pośredniczą między Tobą a sądem.Miałem również sprawę o podział majątku i jeden niby z najlepszych adwokatów w Legnicy zawarł ugodę która była dla mnie dość korzystna.

Powodzenia.

hahaha słuchaj ja miałem podobny przypadek Big Grin
Nie radzę wyrzucać pieniędzy w błoto wydawanie pieniędzy na lekarzy to bezpowrotna strata. Ja leczę się sam i zdrowieje. Trzymaj się zasady : jeżeli umiesz liczyć licz na siebie. Nie bój się choroby -Ty lepiej znasz swój organizm niż lekarze, Miałem taką chorobę,przeziębienie nie brałem antybiotyków jadłem czosnek i wyzdrowiałem A antybiotyk miał być niby najlepszy na rynku. Bez sensu brać antybiotyki lepiej jeść czosnek. Cool
09-25-2013, 03:23 AM
jesli szukasz dobrego adwokata w Legnicy to skieruj swoje kroki do adw. Dagmary Biedroń, znam kilka osób które korzystały z jej usług w sprawach cywilnych, dla mnie skutecznie prowadziła walkę z deweloperem - ogólnie bardzo pozytywnie http://www.wybierzprawnika.info/Kancelar...10790.html
09-26-2013, 07:30 PM
a do sprawy rozwodowej z orzekaniem o winie? czytałam właśnie pozytywne opinie na temat adw. Biedroń ale czy komuś prowadziła takie postępowanie rozwodowe - jakie są koszty, czy sama uczestniczy w rozprawach?
10-02-2013, 01:27 AM
Moim zdaniem adwokat jest potrzebny przy każdej sprawie rozwodowej i na pewno nie są to pieniądze wyrzucone w błoto. Oczywiście dobry adwokat za rozwód bierze 3000-4000zł, ale to zapewnia stosowną pewność siebie i spokój - gdyż w sądzie ludziom puszczają emocje i raczej stres jest ogromny. Przy wyborze adwokata należy kierować się rozsądkiem - to już nie to co kiedyś że w mieście było kilku adwokatów, teraz masz setki - system ich kształcenia też się zmienił więc jak w każdej branży masz tych lepszych, gorszych, całkiem słabych oraz fatalnych - dobrze jest trafić do tego najlepszego już na początku. Pamiętaj, że każdy adwokat zainkasuje całą kwotę z góry i po tym jak stwierdzisz, że jednak źle cię reprezentuje nie ma obowiązku zwrotu tej kwoty - tak więc szybki wybór bez zastanowienia może kosztować sporo. Co do adw. Biedroń nigdy osobiście nie miałem do czynienia ale słyszałem od kilku osób szereg dobrych opinii - podobno dobra specjalistka od spraw cywilnych.
10-02-2013, 09:42 PM
witam, ile będzie kosztował dobry adwokat do sprawy rozwodowej z legnicy? mam obawy, że moj mąż chce złożyć pozew rozwodowy i chciała bym go ubiec i złożyć jako pierwsza z tym że nie mam obecnie zbyt dużo wolnych środków - czy można się z adwokatem rozliczać jakoś w ratach?
10-03-2013, 09:06 PM
Zasadniczo ciężko określić ile będzie kosztował rozwód - przede wszystkim zależy to od tego czy ma być z orzekaniem o winie czy też bez a także ilu świadków sobie wezwiecie. Teraz praktycznie każdy adwokat oprócz kwoty bazowej pobiera kwoty za każdorazową rozprawę np pierwszą rozprawę masz w cenie a później każda rozprawa po 500zł, z takimi kosztami musisz się na pewno liczyć - kwoty bazowe ( czyli to co płacisz po zleceniu sprawy od razu) za rozwód z orzekaniem o winie to średnio 3000zł-4000zł w kancelariach indywidualnych w korporacjach nie ma właściwie górnej granicy ale z tego co się orientuje ceny zaczynają się od 6 tyś. Duży przyrost adwokatów w ostatnich latach spowodował to że rynek jest mocno nasycony tak więc spokojnie znajdziesz adwokatów którzy wezmą Twój rozwód za niższą kwotę aby tylko mieć co robić, natomiast tutaj musisz liczyć się też z różną jakością usług....a dobry adwokat przy rozwodzie - specjalista w dziedzinie to naprawdę podstawowa sprawa - poczytaj sobie opinie w internecie na portalach z opiniami o adwokatach np http://www.dobryprawik.org czy tez http://www.krajowyrejestrprawnikow.pl pozdrawiam
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości