Aktualny czas: 10-17-2018, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat Prawo Pracy Wrocław
06-05-2013,
Adwokat Prawo Pracy Wrocław
Jestem zatrudniona na czas nieokreślony, przez rok przebywałam na zwolnieniu rehabilitacyjnym, podczas, którego otrzymałam decyzję o częściowej niezdolności do pracy. Na ZUS-owskiej komisji lekarskiej orzecznik przyznał mi rentę na okres 12 miesięcy, jednak ZUS odmówił mi jej z powodu podstaw prawnych (brak wymaganych lat pracy). Miedzy czasie telefonicznie powiadamiałam mojego pracodawce o każdej sytuacji. W czasie od wydania orzeczenia lekarskiego do wydania pisemnej decyzji ZUS o przyznanie renty minęło prawie półtory miesiąca, pracodawca został powiadomiony telefonicznie, że czekam na decyzje ZUS, która przyszła pocztą dnia 4 maja br. Jednak pracodawca wypisał mi wypowiedzenie w dniu 2 maja br uzasadniając tym, że została przyznana mi renta i wyrejestrował z ZUS-u, powiadamiając mnie o tym 4 maja w czasie rozmowy telefonicznej. Teraz chce abym podpisała wypowiedzenie, za porozumieniem stron lub jeśli tego nie zrobię twierdzi, że z powodu tego, że nie stawiałam się do pracy w momencie zakończenia zwolnienia rehabilitacyjnego (o wszystkim był powiadamiany telefoniczne, co zresztą przyznaje), ma prawo do zwolnienia mnie dyscyplinarnie. Ewidentnie chodzi mu o to, żebym nie dostała odprawy. Czy w związku z taką sytuacją mam prawo do zwolnienia zgodnego z kodeksem pracy, czy pracodawca ma rację, że może zwolnić mnie dyscyplinarnie? Co robić? Który adwokat we Wrocławiu dobrze poprowadzi w razie czego dla mnie taką sprawę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-23-2013,
RE: Adwokat Prawo Pracy Wrocław
niewielu ekspertów w tej branży możesz poszukać na http://www.dobryprawnik.org jak znajdziesz kogoś dobrego daj znać.
11-20-2013,
RE: Adwokat Prawo Pracy Wrocław
Jeśli chodzi o prawo pracy zdecydowanie udaj się do adw. Dagmary Biedroń - jest naprawdę dobra w tej gałęzi prawa http://www.dobryprawnik.org/ads/kancelar...a-biedron/
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości