Aktualny czas: 12-16-2018, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat Wrocław Prawo Karne
06-04-2013,
Adwokat Wrocław Prawo Karne
Sprawa dotyczy partnera, któremu odwieszono karę pozbawienia wolności. Część adwokatów twierdzi, że można działać z art.24 kkw ale się tym nie zajmą bo nie mają doświadczenia i podchodzą sceptycznie, część mówi, ze ten artykuł sprawy nie dotyczy i nie ma zastosowania. Wyrok został odwieszony z powodu niezapłaconego odszkodowania. Sprawa jest dość skomplikowana. Jestem w ciąży on jest w Zakładzie karnym, a ja jestem na wykończeniu. Czy ktokolwiek jest wstanie pomóc za ludzkie pieniądze? U jakiego adwokata we Wrocławiu szukać pomocy aby go z tego wyciągnał?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013,
RE: Adwokat Wrocław Prawo Karne
zasadniczo aby wykorzystać art. 24 KKW to potrzebne jest aby już po odwieszeniu kary pojawiły się w sprawie jakieś nowe okoliczności, nowe fakty - uprzednio nieznane sądowi.

Reasumując - spłata wcale nie będzie nowym faktem bo nastąpi już po wydanym postanowieniu. Nowym faktem może być Pani ciąża (jeśli nie była wiadoma Sądowi) lub fakt, iż jest Pani na utrzymaniu partnera i została pozbawiona środków dożycia (a czego nie wiedział Sąd) itd.Jeżeli natomiast Sąd znał powyższe fakty, a pomimo to odwiesił karę to jedyne możliwości to wniosek o zarządzenie przerwy w karze. Zgodnie z Art. 153. § 2 KKW Sąd penitencjarny może udzielić przerwy w wykonaniu kary, jeżeli przemawiają za tym ważne względy zdrowotne, rodzinne lub osobiste.
06-05-2013,
RE: Adwokat Wrocław Prawo Karne
ok bardzo dziękuję za informacje - mam jeszcze pytanie czy możecie mi polecić jakiegoś zaufanego i dobrego adwokata?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości