Aktualny czas: 08-16-2018, 02:48 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat zachowek Wrocław
06-04-2013, 05:30 AM
Adwokat zachowek Wrocław
witam,

poszukuję namiarów na dobrego adwokata specjalizującego się w dochodzeniu zachowków. Mam problem z rodziną dlatego chcę złożyć sprawę w sądzie we Wrocławiu - proszę o pomoc, nie mieszkam we Wrocławiu i nie wiem do kogo się zwrócić - PROSZE O PILNĄ POMOC
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013, 06:32 AM
RE: Adwokat zachowek Wrocław
Mój ojciec sporządził testament, w którym do spadku powołał wyłącznie mojego brata, ja natomiast zostałem wydziedziczony z powołaniem się na to, że zerwałem wszelkie kontakty z ojcem. Tak naprawdę to brat odciął mnie pod koniec życia Ojca od wszelkich kontaktów z nim.
Tata miał mieszkanie własnościowe o wartości 290.000 zł, 3 letni samochód o wartości 30.000 zł i oszczędności ojca zgromadzone na rachunku bankowym (20.000 zł).
W sądzie próbowałem zakwestionować ważność testamentu. Powołałem się na to, że ojciec pod koniec życia był mocno schorowany i według mnie nie był w stanie świadomie sporządzić testamentu. Ponadto mój brat wprowadził go w błąd, że nie chciałem z nim utrzymywać kontaktów. Niestety nie udało mi się zakwestionować ważności testamentu.
Czy w tej sytuacji mogę kwestionować jeszcze skuteczność dokonanego wydziedziczenia i domagać się od brata zachowku
06-04-2013, 08:11 AM
a dzieci może masz Przemku, bo chyba trochę nie tą drogą idziesz...?
06-04-2013, 07:52 PM
Tak mam 2 małoletnich dzieci
06-04-2013, 07:59 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-15-2015 01:21 AM przez SedziaDreed.)
Przy takim stanie faktycznym nie warto kwestionować dokonanego wydziedziczenia, ale powinieneś dochodzić zachowku w imieniu małoletnich dzieci. Udowodnienie, iż nie było podstaw do wydziedziczenia może być trudne, a przede wszystkim wnuki mogą się domagać wyższego zachowku niż ty sam. Sprawa jest ciekawa i jak najbardziej może być rozstrzygnięta na Twoją korzyść jednak ktoś Ci ją źle poprowadził. Proponuję Ci zmienić pełnomocnika - we Wrocławiu masz np: bardzo dobrego adwokata od spraw spadkowych i nie tylko zresztą - masz namiar na ich stronę http://www.sprawy-spadkowe.wroclaw.pl - polecam kontakt i przedstawienie sprawy - znam osobę której doskonale poprowadzili niełatwą sprawę - przy dobrym poprowadzeniu sprawy powinno szybko zakończyć się korzystną dla Ciebie ugodą.
06-05-2013, 03:59 AM
kto Ci tą sprawę w ten sposób prowadził? zgłoś się do adwokat którego polecił kolega - sprawa ciekawa a ta kancelaria zagwarantuje Ci sumienne poprowadzenie sprawy.
06-05-2013, 04:10 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-05-2013 04:39 AM przez Janka123.)
Mam następującą sytuację: 15 lutego 20012 zmarł mój Mąż. Związek nasz trwał 22 lata, byłam Jego drugą zoną. Maż z poprzedniego małżeństwa ma dorosłą 45 lat córkę, która nie utrzymywała w ogóle z ojcem kontaktów a mieszkała w tym samym mieście. Mąż w 2009 roku sporządził testament w którym wskazał mnie jako spadkobiercę jednocześnie wykluczając córkę / podał powody w samym testamencie. 16 maja 20012 roku odbyła się sprawa o nabycie spadku i wyrok sądu stanowi, że to ja jestem jedynym spadkobiercą. Kilka dni temu otrzymałam wezwanie do sądu / na czerwiec 2013/ z powództwa córki męża o zachowek. Czy należy się zachowek osobie, która przez te wszystkie lata nie odwiedziła Ojca ani razu, nie zaakceptowała mnie, nie powiadomiła ojca, ze jest dziadkiem / ma 16 letniego syna, nie przyszła na pogrzeb. Czy taka osoba ma prawo do zachowku? Proszę o poradę w tym temacie i czy ja muszę brać adwokata?
06-05-2013, 04:30 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-05-2013 04:40 AM przez cezary.)
Przecież to prawie analogiczna sytuacja jak ta powyżej więc odpowiedź nasuwa się sama - ludzie z takimi problemami idzie się do adwokata który obiera strategię najbardziej korzystną dla Was - jak taki człowiek prowadzi takich spraw kilkadziesiąt w roku to wie doskonale jak przed sądem udowodnić najlepiej czy komuś się spadek czy też zachowek należy lub że mu się nie należy - w tej branży na każdy argument strony przeciwnej trzeba odpowiedzieć kontrargumentem na każdym etapie postępowania - i nic właściwie nie da zadawanie takich pytań na forum skoro powyżej jest odpowiedź a tu znów prawie, że identyczne pytanie. Niestety nasze społeczeństwo jeszcze nadal nie rozumie, że tak samo jak nie szyje się samemu jeansów to też samemu nie prowadzi się spraw przed sądem = profesjonalista zawsze zrobi to lepiej!
06-05-2013, 04:38 AM
tak wezmę adwokata ale chcę mniej więcej wiedzieć na czym stoję bo ta sprawa bardzo mnie przygnębia do tego u mnie jest nieco bardziej skomplikowana gdyż sytuacja wygłada tak: moj moż zapisał córce 1000zł które mam jej wręczyć w dniu kiedy zgłosi się po swój udział w spadku. Tak jest zapisane w testamencie i myślę, że tak chciał mnie zabezpieczyć. Teraz ona zrobiła spis inwentarza tego co zostało po ojcu i żada ode mnie 120 tys. zł/ to są jakieś jej prywatne wylicznia/ za odstąpienie od swoich roszczeń . Twierdzi, że to dla jej syna o którym istnieniu dziadek nawet nie wiedział.
06-05-2013, 08:10 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-13-2013 01:12 AM przez Arletta.)
Forum jest po to aby rozmawiać i dzielić się swoją wiedzą a nie do kłótni cezary!

Co do zachowku -> jako zstepnej (tutaj: dziecku) przysluguje jej polowa udzialu, jaki by dostala, gdyby dziedziczyla z ustawy, nie testamentu. Czy jest to 120 tys, czy nie to juz Pani musi ocenić.
Kwota którą zapisał Pani maż córce w testamencie nie opiewa na wartość należnego zachowku, więc córka nadal ma roszczenie o zaplate sumy pieniezej potrzebnej do pokrycia zachowku, ewnetualnie do jego uzupelnienia.

W pierwszym poście, napisała Pani, że mąż córkę wydziedziczył. Jesli z przyczyn uznanych przez prawo- pozbawił ją prawa do zachowku. Przyczyny magą być jak poniżej:
1. wbrew woli spadkodawcy uporczywie postępuje w sposób sprzeczny z zasadami współżycia społecznego
2. dopuściła się przeciwko spadkodawcy lub osobie jemu najbliższej umyślnego przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub wolnosci albo rażacej obrazy czci
3. uporczywie nie dopełania względem spadkodawcy obowiazków rodzinnych

Czy córka kwalifikuje sie pod ktorys z tych punktow? Jeśli tak, zostala skutecznie wydziedziczona i nie przysługuje jej prawo do zachowku.

Mysle, ze nie warto robić żadnych pochopnych ruchów, a już na pewno nie wypłacać jej pieniędzy. Dysponuje Pani orzeczeniem sadu, ktore stwierdza ze jest Pani jedynym spadkobierca.

Temat dziecka córki jest niepokojacy. W tym wypadku sprawa może być trudniejsza, ponieważ zstępni wydziedziczonego zstępnego są uprawnieni do zachowku. a to znaczy jeśli córka jest poinformowana moze wykorzystac syna do zdobyca zachowku. Jesli jej syn w momencie otwarcia spadku (smierci dziadka) byl maloletni przyslugiwac mu bedzie 2/3 jego udzialu w spadku. To oczywiscie jest sytuacja duzo mniej korzystna dla Pani - ale dobry adwokat powinien sprawę rozegrać z korzyścią dla Pani. Radziłabym jednak rozważyć wizytę u adwokata jak sugerują koledzy powyżej.

Jeśli chodzi o adwokata dobrego do spraw spadku, zachowki itp to we Wrocławiu bardzo dobre opinie ma adw. Dagmara Biedroń - http://www.dbadwokat.pl i to właśnie do niej polecam się udać...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości