Aktualny czas: 10-18-2018, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 6 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat od rozwodu Wrocław
04-26-2013,
RE: Adwokat od rozwodu Wrocław
witam Was doświadczonych w rozwodach i mam pytanie....

Chce złożyć pozew o rozwód z winy męża, nie raz mnie uderzył, miałam siniaki ale niestety nie mam obdukcji ale mam kilku świadków. Moje pytanie jest takie czy o mogę poradzić sobie sama w sprawie rozwodowej z orzekaniem o winie? czy lepiej jak jednak wzięłabym prawnika adwokata? radce prawnego? Mój mąż raczej nie będzie miał adwokata ale nie jestem też w 100% tego pewna. On pracuje i mieszka za granicą i chciałabym tez jakieś takie w miarę... alimenty na dziecko. Czy poradzę sobie sama?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-26-2013,
Kluczową kwestią i absolutnie podstawową jest prawidłowe napisanie pozwu i określenie żądań. Sąd traktuje łagodniej (np: oceniając precyzję zgłaszanych wniosków) osoby, które występują w procesie bez profesjonalnego pełnomocnika. Ale pozew - musisz dobrze sformułować bo tutaj nie ma żadnego zlituj się - błędnie sformułowany pozew może mieć przykre konsekwencje. Może poradzisz sobie ściągając wzorce z internetu (są dość ogólne ale można je sobie wzbogacić, szczególnie pisząc uzasadnienie). Ale decyzja należy do Ciebie.
Jedna istotna uwaga - gdyby ten damski bokser jednak wynajął adwokata, to natychmiast rób to samo. Wtedy nie ma już co hamletyzować, doświadczona "papuga" na sali sądowej jest w stanie Cię zniszczyć i doprowadzić do płaczu (co sąd nierzadko odbiera jako "znerwicowaną histeryczkę"). Wtedy lepiej też podeprzeć się zawodowcem i to doświadczonym w sprawach rozwodowych.
04-26-2013,
Ślicznie dziękuję za odpowiedz Na pewno skorzystam z Twojej podpowiedzi - niestety jednak przeglądałam pozwy rozwodowe w internecie i mam duże wątpliwości czy nie popełnie błędu w ich uzupełnianiu.... Pozdrawiam serdecznie
05-05-2013,
szczerze Ci polecam Kancelarie Doradztwa Prawnego NOVUS mi bardzo pomogła w sprawie rozwodowej, oferują bardzo długą współpracę i kompleksową pomoc.Ja potrzebowałam też dobrych prawników do podziału majątku i zasądzenia odpowiedniej wysokości alimentów dla dziecka - a mój mąż to osoba z którą się nie da dogadać... Polecam - http://www.dobryprawnik.org/ads/kancelar...wna-novus/
05-07-2013,
A ja bym Ci polecał wziąć dobrego adwokata - zasadniczo bardzo dobrą renomę na rynku Wrocławskim ma adw. Paweł Borowski, specjalizuje się w takich rzeczach jak rozwody i prawo cywilne http://www.dobryprawnik.org/ads/kancelar...-borowski/ wiadomo będzie nieco drożej ale czy sprawa rozwodowa to jest dobra sprawa do czynienia oszczędności, zwłaszcza jeśli idzie też podział majątku?
05-10-2013,
(05-05-2013 )Malwinka napisał(a):  szczerze Ci polecam Kancelarie Doradztwa Prawnego NOVUS mi bardzo pomogła w sprawie rozwodowej, oferują bardzo długą współpracę i kompleksową pomoc.Ja potrzebowałam też dobrych prawników do podziału majątku i zasądzenia odpowiedniej wysokości alimentów dla dziecka - a mój mąż to osoba z którą się nie da dogadać... Polecam - http://www.dobryprawnik.org/ads/kancelar...wna-novus/

Być może są i dobrzy, być może i tańsi ale z całym szacunkiem do rozwodu to się bierze adwokata - doradztwo prawne - pewnie nie mówię, że wogóle nie bo faktycznie sam znam ludzi którzy pracują w takich miejscach i są to dobrzy specjaliści ale w sądzie i tak musi Cię reprezentować radca prawny lub adwokat.
05-26-2013,
Poszukuję adwokata w sprawie cywilnej. sprawa dość ważna. Dlatego chciałbym skorzystać z usług jakiejś Kancelarii. Nie jestem do końca przekonany jak dokonać wyboru. Nie mam absolutnie żadnej wiedzy, ani tym bardziej praktyki. Odwiedziłem pewną Kancelarię - dość przypadkowa, ale była tam tylko sekretarka i powiedziała, że mecenasa juz nie będzie. Wróciłem do domu i z książki telefonicznej próbowałem dzwonić, ale pojawił się spory problem. Okazało się, że nie bardzo wiem jak rozmawiać i o co pytać.
Spytałem m.in.
- czy się spotkali w swojej praktyce z takimi przypadkami jak mój?
- Cena. Jaka i od czego zależy?
- Cena zależy od wartości przedmiotu sporu i czasu który ta sprawa pochłonie. Ale żadna konkretna suma nie padła.

Nie mam problemów z płaceniem, za robotę, ale niech usługa będzie warta swojej ceny - dlatego potrzebuje namiar na kogoś konkretnego! Jak uzgodnić cenę z adwokatem? Poza tym jaką mam gwarancję, że jak już zapłacę to adwokat dobrze wykona prace?

Nie chciałbym płacić za nic, albo za coś co jest dla mnie nic nie warte.
Czasu na znalezienie prawnika mamy coraz mniej.
Pieniądze na honorarium są, tylko chcę je mądrze wydać.
Czym się kierować w wyborze Kancelarii? O co pytać na pierwszym spotkaniu. Na co zwrócić uwagę wybierając?
05-26-2013,
Powiem tak, wybierając adwokata warto zwrócić uwagę na to w czym się specjalizuje. Dobry, a nawet znakomity karnista nie pomoże Ci w sprawie cywilnej. W pierwszym rzędzie zorientowałbym się czy dany adwokat zna się na dziedzinie prawa, w której potrzebujesz pomocy - oczywiście, nie mowie że nie ma ekspertów którzy są biegli w kilku dziedzinach. Jak znajdziesz takiego kogoś to najlepiej zadzwonić i umówić się na spotkanie. Po krótkiej rozmowie można poznać czy facet przyjmuje wszystko jak leci a potem nie interesuje się sprawami, czy zawsze ma choćby chwilkę czasu i życzliwości do klienta. To jest ważne, zwłaszcza gdy podchodzisz do swojej strawy emocjaonalnie.
05-27-2013,
Ksiązka telefoniczna zdecydowanie nie, nie także dla adwokatów o których nic nie wiesz, ja bym też unikał adwokatów których twarze pojawiają się w tv. Moim zdaniem to oczywisce że adwokat który bierze się za "showbusiness" i robi karierę w mediach nie może się dobrze opiekować swoimi klientami, a już na pewno nie osobiście - ma od tego młodych aplikantów lub starzystów, którzy najczęściej pracują za darmo. Podobnie jest z dużymi kancelariami firmowanymi znanymi nazwiskami. Właściciele osobiście przypilnują co najwyżej spraw kilku strategicznych klientów. Za to stawki w takich miejscach są niebotyczne i nie adekwatne do wykonanej pracy. Poszukaj po forach, takich jak to - masz tu namiary więc sprawdź.Po to są właśnie takie fora, aby ktoś, kto już miał jakieś doświadczenia z prawnikami pomógł innym uniknąć dodatkowego kłopotu, gdy już ma jeden na głowie. Co do ceny to oczywiście orientacyjnie możesz spytać przez telefon ile może kosztować dana sprawa ale zapewne adwokat Ci ją wyceni dopiero jak zobaczy dokumenty i się z nimi zapozna. Naprawdę są dobrzy, rzetelni i merytorycznie przygotowani adwokaci jak również fatalni, którym powinno się odbierać prawo wykonywania zawodu.
07-05-2013, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2014 przez Essen77.)
Poszukującym dobrego adwokata polecam serwis z opiniami o adwokatach i prawnikach właściwie z całej Polski http://www.wybierzprawnika.com
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości