Adwokaci, Opinie, Porady prawne, Wrocław
Brak obecności na sprawie o jazdę po alkoholu - Wersja do druku

+- Adwokaci, Opinie, Porady prawne, Wrocław (http://www.adwokatwroclawopinie.pl)
+-- Dział: Kategorie (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Postępowanie cywilne (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Brak obecności na sprawie o jazdę po alkoholu (/showthread.php?tid=289)Brak obecności na sprawie o jazdę po alkoholu - Wejszenie - 10-16-2018

Witam serdecznie mam takie pytanie mój brat spowodował kolizje pod wpływem alkoholu , jutro odbedzie sie sprawa w sadzie a on aktualnie przebywa za granica i sie nie stawi na powiadomieniu byla informacja ze nie ma obowiazku sie stawiac i jesli dostanie np rok wiezienia to ile czasu jest na odwolanie ?


RE: Brak obecności na sprawie o jazdę po alkoholu - Uprzykato - 10-16-2018

W jego interesie było zadbać o obrońcę, nawet zdalnie. Jaki dokładnie ma zarzut brat i czy składał wyjaśnienia na etapie postępowania przygotowawczego?


RE: Brak obecności na sprawie o jazdę po alkoholu - Wejszenie - 10-16-2018

jazda pod wplywem alkoholu i kolizja , skladal wyjasnienia na policji po zatrzymaniu


RE: Brak obecności na sprawie o jazdę po alkoholu - Wyrzyc - 10-16-2018

"Pod wpływem alkoholu" to nie jest termin prawniczy. A w zasadzie od tego zależy tryb procedowania i ewentualne konsekwencje. Pytanie czy spowodowal kolizję po użyciu alkoholu, czy w stanie nietrzeźwości. Najlepiej przeczytać na wezwaniu czego dotyczy sprawa.


RE: Brak obecności na sprawie o jazdę po alkoholu - Kiriot67 - 10-16-2018

Po ogłoszeniu wyroku jest 7 dni na złożenie zapowiedzi apelacji (czyli złożenie wniosku o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku) a następnie od doręczenia tegoż uzasadnienia jest 14 dni na wniesienie apelacji.