Adwokaci, Opinie, Porady prawne, Wrocław
Dobra Kancelaria adwokacka prawo karne Legnica (Świdnica) - jazda po pijanemu - Wersja do druku

+- Adwokaci, Opinie, Porady prawne, Wrocław (http://www.adwokatwroclawopinie.pl)
+-- Dział: Kategorie (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Opinie o prawnikach (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Dobra Kancelaria adwokacka prawo karne Legnica (Świdnica) - jazda po pijanemu (/showthread.php?tid=248)

Strony: 1 2

Dobra Kancelaria adwokacka prawo karne Legnica (Świdnica) - jazda po pijanemu - ohaisssis - 10-12-2018

04.10.2018 zatrzymał mnie patrol na osiedlowej uliczce. Wynik 0,53mg/l, drugi 0,50mg/l. Dostałem wezwanie na 10.10 przestępstwo 178A KK kierowanie w stanie nietrzeźwości. Policjant na komendzie powiedział, że jestem przestępcą, pobrali mi DNA, odciski. Powiedział, że jedyne wyjście to dobrowolne poddanie się karze. Pani prokurator zaordynowała 5 tyś. kary na jakiś fundusz (i to jest podobno minimum). Tylko nie wiem skąd ja wezmę takie pieniądze. Można to jakoś w ratach płacić ? Do tego 6 miesięcy prac społecznych po 30 godzin w miesiącu. Tylko jak ja będę pracował z taką karą ? Mam na utrzymaniu dwójkę małych dzieci i do tego ta kara. Czytałem że można odciągać z pensji ale ja mam działalność gospodarczą na kontrakcie więc to też odpada. Na umowę nie pójdę bo dostałem dofinansowanie i muszę jeszcze rok ją utrzymać.
Prawo jazdy zabrane na 3 lata. I to jest też podobno minimum. Tylko ja jestem handlowcem i mam w tym momencie po pracy. Czytałem że mogę jakiś alkolock założyć to mi skrócą karę do 1,5 roku ale to i tak masakra.
Do tego chodzę na terapię uzależnień i mam niebieską kartę z podejrzeniem. Wcześniej nigdy nie byłem karany, a tu czytałem, że wyrok zaciera się po 5 latach.
Jestem w takiej pupie, że to się nie mieści w głowie. Wsiąść nie mogę bo to już jest pierdel gwarantowany. Oczywiście żona chce się rozwieść bo już ma dosyć mojego pijaństwa, ale to nie ma znaczenia.
Dzwoniłem dziś do prawnika specjalizującego się w takich sprawach i powiedział, że mogę odwołać przyznanie się i jest szansa na 1 rok zabrania prawka. Plus ten alkolock to by było pół roku co by mnie trochę ratowało. Tylko nie wiem czy mnie nie próbuje naciągnąć jak w ustawie jest minimum 3 lata. Boję się, że jak zacznę fikać to mi dowalą jeszcze więcej tego zakazu.
Coś mi ktoś poradzi mądrego ? Potrzebuję też namiary na mądrego adwokata z Legnicy ew Świdnicy od spraw karnych i być może niestety rozwodowych

RE: Dobra Kancelaria adwokacka prawo karne - jazda po pijanemu - Krollew - 10-12-2018

Moim zdaniem przy takim wyniku nie masz szans na niższy wyrok a kasa wydana na adwokata to strata kasy

RE: Dobra Kancelaria adwokacka prawo karne - jazda po pijanemu - shejkspiro - 10-12-2018

Szansa na krótszy zakaz jest przy warunkowym umorzeniu postępowania.

RE: Dobra Kancelaria adwokacka prawo karne - jazda po pijanemu - Uprzykato - 10-12-2018

Po upływie połowy orzeczonej kary istnieje możliwość starania się o blokadę alkoholową

RE: Dobra Kancelaria adwokacka prawo karne - jazda po pijanemu - Doktooor - 10-12-2018

Z tak zacnym wynikiem nie masz szans na 1 rok zakazu, jest to już przestępstwo co wydmuchałeś czyli min 3 lata bez PJ. To co by mogło cię uratować czyli warunkowe umorzenie szanse bliskie zeru, a jeszcze czytając twoja historię, alkoholizm, niebieska karta, Sąd może dołożyć ci z rok zakazu...

Mądrego ??? Weź się za siebie zmień pracę na taka w której PJ puki co nie jest potrzebne, pospłacaj kary, świadczenia. Jak będziesz grzeczny za 1.5 roku składaj papiery o alcolocka.

RE: Dobra Kancelaria adwokacka prawo karne - jazda po pijanemu - Andrzeju - 10-12-2018

Nie szukaj porad na forum tylko u dobrego adwokata, zobaczy on dokładnie okoliczności i wtedy się dowiedz co można a czego nie. Od spraw karnych za jazdę po pijanemu i wypadki we Wrocławiu jest adwokat Paweł Borowski. Jest w tym dobry i skuteczny i nie z takich tarapatów ludzi wyciągnął co można poczytać na jego blogu: http://adwokat-sprawy-karne.info/jazda-po-alkoholu-3-promile-i-2-wyroki-na-koncie-umorzenie-postepowania-wobec-naszego-klienta/

Liczą się okoliczości sprawy też a nie tylko sam wynik ilości alkoholu, jak ktoś dokładnie nie zna sprawy to nic ciekawego nie doradzi. Idziesz do adwokata placisz i działacie, zwlaszcza jak prawko jest ci niezbędne do zarabiania pieniędzy

RE: Dobra Kancelaria adwokacka prawo karne - jazda po pijanemu - ohaisssis - 10-12-2018

Okoliczności to są takie, że jechałem sobie spokojnie o 4.00 boczną drogą przy zerowym ruchu, nie byłem karany, nie stwarzałem zagrożenia. Czy to nie ma znaczenia ?

RE: Dobra Kancelaria adwokacka prawo karne - jazda po pijanemu - Yeesss - 10-12-2018

Ma znaczenie. Poza tym nikt nie oskarża cię o spowodowanie zagrożenia.
Szanse na warunkowe umorzenie są niewielkie, ale to nie znaczy, że nie warto o nie walczyć, szczególnie jeżeli i tak płacisz prawnikowi.
Dodam tylko, że, z tego co piszesz wynika, że bez względu na długość zakazu, nie będzie ci łatwo odzyskać uprawnień.

RE: Dobra Kancelaria adwokacka prawo karne - jazda po pijanemu - Kapec___ - 10-12-2018

Możesz wnioskować o orzeczenie zakazu tylko na kategorię pojazdu na którym cię zatrzymano na "bani" w twoim przypadku kat. B, czy Sąd się przychyli nie wiem.

RE: Dobra Kancelaria adwokacka prawo karne Wrocław - jazda po pijanemu - ohaisssis - 10-12-2018

A jeszcze dopytam.

Czy te prace społeczne można jakoś spłacić, warunkowo zawiesić - żebym mógł normalnie pracować ? Mam działalność gospodarczą.

Czy starając się o warunkowe umorzenie sąd może podwyższyć wymiar obecnej kary ? Na teraz dobrowolnie poddałem się karze.